Protetyka stomatologiczna jest bardzo specyficzną dziedziną stomatologii, która pomaga wtedy, kiedy na profilaktykę i leczenie uszkodzonych zębów jest już zwyczajnie za późno. Protetyka Poznań zajmuje się odtwarzaniem utraconego uzębienia przy zastosowaniu specjalnych uzupełnień protetycznych, do których należą między innymi korony, implanty, protezy oraz mosty.

Kto może zajmować się protetyką?

Pacjent powinien wiedzieć, że protetyk stomatologiczny jest osobą, która ma za sobą ukończone studia stomatologiczne na uniwersytecie medycznym, a także posiada potwierdzenie swoich kwalifikacji, jeśli chodzi o samą protetykę. Tego typu specjalista może zająć się diagnozowaniem i leczeniem chorób narządu żucia, a także wykonywaniem uzupełnień protetycznych stosowanych w sytuacji utraty naturalnego uzębienia przez pacjenta. Protetyk stomatologiczny bardzo często zajmuje się także profilaktyką, a także rehabilitacją protetyczną.

Protetyka stomatologiczna jest bardzo specyficzną dziedziną stomatologii, która pomaga wtedy, kiedy na profilaktykę i leczenie uszkodzonych zębów jest już zwyczajnie za późno

Kto powinien udać się do protetyka?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wizyta u protetyka znacznie może podnieść komfort życia, przywrócić piękny uśmiech i wiarę w siebie. Dlatego też nie warto zwlekać z umówieniem pierwszej wizyty.

Wizytę w gabinecie protetycznym powinny umówić te osoby, u których doszło do utraty naturalnych zębów. Do protetyka mogą także udać się pacjenci, którzy potrzebują wymienić protezę zębową bądź też zmuszone są do usunięcia naturalnych zębów.

Osoby, u których zostało zastosowane wypełnienie protetyczne, bardzo często decydują się na wizytę w gabinecie, kiedy odczuwają nawracające bóle głowy, bóle stawów żuchwowo-skroniowych (https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/stomatologia-i-ortodoncja/zespol-costena-czyli-zespol-bolesnego-stawu-skroniowo-zuchwowego-aa-Z2Z4-pqcy-9D3j.html), a także trudności z mówieniem i problemy z prawidłowym przeżuwaniem pokarmu.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ubytki w uzębieniu są problemem nie tylko estetycznym, ale także zdrowotnym

Dlaczego wizyta u protetyka jest tak ważna?

Warto podkreślić, że wizyta u protetyka stomatologicznego nie wymaga skierowania. Lekarz na początku wizyty zajmuje się przeprowadzaniem szczegółowego wywiadu i uważnie słucha pacjenta.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ubytki w uzębieniu są problemem nie tylko estetycznym, ale także zdrowotnym. Brak naturalnych zębów może zaburzyć naturalny zgryz, co często powoduje bardzo nieprzyjemne dolegliwości. Pacjent może narazić się także na utratę symetrii twarzy, opadanie kącików ust, a także pogorszenie wymowy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że ubytki w zębach mogą skutkować chorobami układu pokarmowego, a to ze względu na zaburzone przeżuwanie pokarmów.

Jak widać, nie warto zwlekać z wizytą u protetyka stomatologicznego, bowiem może ona znacznie poprawić komfort życia, pozwalając pożegnać problemy z uzębieniem raz na zawsze.