Ważnym miastem na mapie Polski jest Poznań leczenie pod mikroskopem – /www.dentystabiczyskomurawa.pl jest tam bardzo popularne. Warto zwrócić uwagę na fakt, że leczenie endodontyczne określane jest także jako leczenie kanałowe.

Jak wygląda leczenie pod mikroskopem?

Nietypowa budowa zęba to jedno z wyzwań, z którymi musi poradzić sobie dentysta

Jest to niezwykle złożony zabieg, który należy wykonać, jeżeli nastąpiła martwica miazgi lub nieodwracalne zapalenie miazgi. Głównym celem takiego leczenia jest oczywiście uratowanie zęba, żeby mógł się później odbudować. Właściwie przeprowadzony zabieg pomaga całkowicie zlikwidować dolegliwości bólowe oraz usunąć stan zapalny. Jednocześnie ważne jest zachowanie fizjologicznej funkcji zęba. Leczenie endodontyczne odbywa się z użyciem mikroskopów najwyższej klasy. Dzięki temu lekarz jest w stanie zobaczyć obraz w nawet 40-krotnym powiększenie. Takie rozwiązanie sprawia, że jest zdecydowanie większa szansa na uratowanie zęba. Tradycyjna metoda była oparta na podglądzie kanałów przy pomocy specjalnego lusterka. Użycie mikroskopów pozwala znacznie dokładniej i precyzyjniej oczyścić kanały zębowe. Ważne jest to, żeby chora miazga nie pozostała w kanale zębowym, ponieważ może to później skutkować nawet stanem zapalnym i koniecznością ponownego leczenia. Wykorzystywane są także maszynowe narzędzia rotacyjne i ultradźwiękowe, które widocznie skracają czas zabiegu. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg sprawia, że czas gojenia również jest wyraźnie krótszy. Warto mieć na uwadze, że po opracowaniu kanałów należy jeszcze je wypełnić. Jest to zabezpieczenie przed rozwojem przyszłej infekcji bakteryjnej. W tym celu stosuje się najczęściej metody termiczne, które zapewniają szczelną i trwałą strukturę. Leczenie kanałowe jest bardzo skomplikowane, dlatego powinno być wykonywane przez doświadczonego stomatologa.

Zalety leczenia pod mikroskopem

Nietypowa budowa zęba to jedno z wyzwań, z którymi musi poradzić sobie dentysta

Nietypowa budowa zęba to jedno z wyzwań, z którymi musi poradzić sobie dentysta. Niektórzy pacjenci mają pozakrzywiane korzenie lub bardzo wąskie kanały. W czasie zabiegu może dojść również do powikłań, ponieważ czasem zdarza się przeoczyć dodatkowe kanały. Wtedy trzeba wrócić i zacząć wszystko od początku. Użycie mikroskopu powoduje, że leczenie jest skuteczniejsze oraz bardziej precyzyjne, niż w przypadku stosowania tradycyjnych metod. Jeżeli chodzi o diagnostykę mikroskopową to pozwala ona dokładnie poznać strukturę zęba. Niektóre pęknięcia oraz kanały nie są widoczne gołym okiem, dlatego trzeba zajrzeć trochę głębiej. Leczenie pod mikroskopem jest niezwykle skuteczne, a do tego całkowicie bezpieczne. Można wtedy usunąć ząb nawet bez konieczności stosowania mostów protetycznych lub implantów. Obsługa specjalistycznego mikroskopu nie jest jednak prostym zadaniem.