Endodoncja mikroskopowa jest to w najprostszym możliwym ujęciu leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem. W omawianej metodzie wykorzystuje się mikroskop zabiegowy. Ponadto znajduje ogromne zastosowanie w leczeniu chorób tkanek okołowierzchołkowych czy chorób miazgi zęba.

Poznań leczenie pod mikroskopem

Leczenie polega na powiększeniu obrazu leczonego zęba od sześciu do nawet 25 razy. Jest to możliwe dzięki bardzo wysokiej klasie urządzeniu. Należy zaznaczyć, że tak duże powiększenie będzie pozwalało na wgląd do komory danego zęba, a także uwidocznienie zębów trzonowych, które znajdują się w głębi jamy ustnej. Warto wiedzieć, że tak dokładny obraz będzie pozwalał precyzyjnie wykonać zabieg leczenia kanałowego, a także ograniczyć ewentualne ryzyko reinfekcji. Dzięki mikroskopowi możliwe jest także idealne oświetlenie pola wykonywania danego zabiegu. Można również uwidocznić poszczególne miejsca wymagające leczenia. Należy mieć świadomość, że mikroskop w trakcie zabiegu będzie znajdował się nad głową pacjenta.

Dlaczego warto poddać się leczeniu kanałowemu pod mikroskopem?

Jak zostało już wspomniane wcześniej, jest to nowoczesna metoda, która pozwala zarówno na oszczędność czasu, jak i pieniędzy. Możliwe jest wyleczenie zębów, których w inny sposób nie dałoby się tak dokładnie oczyścić czy wypełnić. Ponadto dzięki dużej skali powiększenia, a także idealnemu oświetleniu określonego obszaru poddanemu leczeniu, widoczne będą praktycznie wszystkie ubytki czy kamień nazębny.

Dentysta będzie mógł dzięki temu wyleczyć wiele problemów stomatologicznych, zanim jeszcze zdążą się rozwinąć do etapu, w którym ich wyleczenie będzie bardzo trudne. Należy mieć świadomość, że Poznań leczenie pod mikroskopem jest praktycznie bezbolesne. W trakcie leczenia kanałowego pod mikroskopem dany pacjent będzie znajdował się w pozycji leżącej. Oczywiście ułatwi to relaks w trakcie przeprowadzania danego zabiegu.

Koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że koszty leczenia będą uzależnione od stopnia skomplikowana zabiegu, a także liczby kanałów zębowych, które zostały zakwalifikowane do wyleczenia. Godny uwagi jest fakt, że cena za jeden zabieg omawianego leczenia kanałowego oscyluje od 300 do 900 złotych.

Z kolei powtórne leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem będzie wiązało się z kosztami rzędu 600-1400 złotych. Oczywiście wspomniany koszt może wydawać się wysoki, jednak jest on jednorazowy. Określony problem stomatologiczny może zostać rozwiązany w trakcie jednej wizyty.