Poznań leczenie pod mikroskopem to usługa, która jest poszukiwana przez wielu pacjentów. Nie da się ukryć, że nie wszyscy regularnie korzystają z usług stomatologicznych. Czasami do dentysty wybierają się zbyt późno, a stan zapalny zęba jest na tyle rozległy, że jedynym ratunkiem jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Jak przebiega, ile kosztuje, co warto o nim wiedzieć? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop stomatologiczny to nowoczesne narzędzie, dzięki któremu lekarz stomatolog może bardzo precyzyjnie przeprowadzić leczenie kanałowe zęba. Dzięki mikroskopowi lekarz obserwuje ząb w bardzo dużym powiększeniu. Pozwala mu to precyzyjnie wyczyścić kanały zębowe, a następnie wypełnić je, co jest istotą leczenia kanałowego. Jest to bardzo skomplikowany zabieg, podczas którego może dojść do różnych powikłań. Gdy lekarz wykonuje leczenie pod mikroskopem, może wszystko zrobić z ogromną dokładnością, dzięki czemu leczenie częściej kończy się powodzeniem.

Diagnostyka przed leczeniem pod mikroskopem

Poznań leczenie pod mikroskopem to usługa, która jest poszukiwana przez wielu pacjentów

Zanim lekarz podejmie decyzję o leczeniu kanałowym, musi przeprowadzić bardzo szczegółową diagnostykę. W tym celu pacjenci najczęściej korzystają z tomografii komputerowej lub zdjęcia RTG jamy ustnej. Dzięki temu lekarz może ocenić, jak głęboki jest stan zapalny oraz czy leczenie kanałowe przyniesie pożądane efekty. Ze względu na to, że leczenie kanałowe jest dosyć drogą procedurą, pacjent musi mieć świadomość, że nie zawsze leczenie kończy się sukcesem. Niestety jest ono obarczone również możliwością niepowodzenia.

Dlaczego warto leczyć zęby kanałowo?

Mimo wszystko warto pamiętać o tym, że leczenie kanałowe, nazywane często leczeniem ostatniej szansy, jest godne uwagi. Pozwala uratować mocno zepsuty ząb, a następnie odbudować go, na przykład za pomocą korony porcelanowej. Usunięcie zęba niestety nie rozwiązuje problemu, ponieważ najczęściej trzeba zdecydować się na jedną z możliwości uzupełnienia luki w łuku zębowym. To również drogie procedury, które polegają na przykład na wszczepieniu implantu zębowego lub wykonaniu mostu.

Ile trwa leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe w dużym powiększeniu trwa zwykle około jednej godziny. Podczas leczenia na początku lekarz stosuje znieczulenie, następnie otwiera ząb, dokładnie go czyści, następnie przystępuje do oczyszczania kanałów zębowych oraz wypełnienia ich za pomocą lekarstwa, a później zamyka ząb i odbudowuje go. Dopiero na kolejnym spotkaniu zakłada koronę porcelanową.