Protetyka Poznań (więcej o ofercie: http://www.dentystabiczyskomurawa.pl/oferta/protetyka/ to dziedzina związana ze stomatologią. Protetyk jest specjalistą ściśle współpracującym z dentystą, który tworzy prace protetyczne idealnie uzupełniające uśmiech pacjenta. To właśnie dziełem protetyka są korony zębowe, zęby mocowane na implantach, a także licówki, które upiększają zęby i sprawiają, że uśmiech prezentuje się idealnie.

Protetyka Poznań

Lekarz stomatolog po wyleczeniu zębów z próchnicy czasami musi zaproponować odbudowę zęba, na przykład za pomocą różnego rodzaju koron. To właśnie one wykonywane są przez protetyka na specjalne zamówienie dla konkretnego pacjenta. Lekarz stomatolog na wizycie pobiera odcisk szczęki, określa barwę szkliwa zębów, a protetyk wykonuje idealną imitacją zęba, która następnie zostanie umocowana na wizycie. Prace protetyczne wykonywane z dbałością, kunsztem i precyzją, pozwalają na uzupełnienie luk w łuk zębowy, dzięki czemu uzębienie prezentuje się nienagannie. Oczywiście protetycy tworzą też o wiele bardziej skomplikowane prace, między innymi protezy zębowe. Dzięki tym rozwiązaniom ludzie mogą czuć komfort i bezpieczeństwo nawet wtedy, gdy stracą wszystkie zęby.

Wysokiej jakości uzupełnienia protetyczne

Wśród uzupełnień protetycznych dostępnych na rynku znajduje się naprawdę bardzo szeroki wybór różnych rozwiązań. Niektóre z nich są tańsze, inne droższe. Lekarz stomatolog można zaproponować opcje, które będą w zasięgu możliwości pacjenta. Tańsze korony czy zęby mocowane na implantach wykonywane są z materiałów mniej odpornych na uszkodzenia, które nie mają aż tak wysokich walorów wizualnych. Uzupełnienia z najwyższych jakościowo materiałów, w tym z porcelany, prezentują się nienagannie i naprawdę idealnie imitują prawdziwe naturalne zęby pacjenta. Dzięki temu po uzupełnieniu praktycznie nie widać żadnej różnicy, a pacjent może czuć się komfortowo.

Protetyka Poznań – ceny

Ceny uzupełnień protetycznych wahają się w zależności od tego, z jakiego materiału zostaną wykonane. Niektóre korony protetyczne kosztują jedynie kilkaset złotych, a inne to wydatek nawet kilku tysięcy. Poza tym protetycy tworzą również mosty, które mogą być mocowane w różny sposób, a także protezy mocowane na stałe lub wyjmowane. Warto dowiedzieć się więcej na temat możliwości, jakie daje współczesna protetyka i rozwiązać swoje problemy stomatologiczne, związane na przykład z brakiem zębów w łuku zębowym. To jedna z lepszych inwestycji we własny komfort, dobre samopoczucie, a także wizerunek. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w renomowanych gabinetach stomatologicznych.