Dawniej ludzie nie przykładali tak ogromnej wagi do wyglądu, jak dziś – w obecnych czasach każdy chce wyglądać jak najlepiej (w końcu wygląd człowieka to także jego wizytówka). Prawdą jest również to, że osoby, które o siebie dbają mają w życiu łatwiej – w relacjach czy w nawet w pracy. Jednym z zabiegów, który coraz więcej osób wykonuje jest wybielanie zębów – na czym ono dokładnie polega i czy warto je wykonać?

DLACZEGO ZĘBY ULEGAJĄ PRZEBARWIENIOM?

Przebarwienia zębów nie są jedynie „problemem” u ludzi, lecz również u zwierząt. Jest to naturalny proces, a jego przyczyną jest nagromadzenie barwników na szkliwie zęba i w jego tkankach twardych – zazwyczaj dzieje się tak z powodów „dietetycznych” (m.in. spożywanie tytoniu, kawy czy herbat). Jednak przebarwienia mogą być też efektem niektórych schorzeń krwi, trzustki lub chorób genetycznych. Jeśli dostrzeże się nagłe przebarwienie jednego lub kilku zębów należy udać się do stomatologa – może być to pierwszy etap zmian próchnicowych lub nawet martwica zęba.

SPOSOBY WYBIELANIA ZĘBÓW

Dawniej ludzie nie przykładali tak ogromnej wagi do wyglądu, jak dziś - w obecnych czasach każdy chce wyglądać jak najlepiej (w końcu wygląd człowieka to także jego wizytówka)

Oglądając telewizję, często można się natknąć na reklamy różnych past wybielających, które PODOBNO są bardziej skuteczne niż tradycyjne wybielanie w gabinecie dentystycznym. Tak naprawdę stosuje się je jedynie po wcześniejszym oczyszczeniu zębów przez stomatologa i służą do podtrzymywania efektu „białych zębów”. Najlepszym sposobem na upiększenie swojego „uśmiechu” jest wizyta w gabinecie stomatologicznym i decyzja o wybieleniu zębów. Preparaty, których specjalista użyje, mają w sobie wysokie stężenie nadtlenku wodoru, dzięki czemu efekt jest niezwykle dobry. Cały zabieg nie trwa długo, natomiast jego skutki już tak. Po skończeniu należy przez minimum 3 dni unikać barwiących potraw (np. jagód) oraz najlepiej zaprzestać paleniu papierosów.

CZY KAŻDY MOŻE WYKONAĆ TAKI ZABIEG?

Niestety nie każda osoba kwalifikuje się do zabiegu wybielania zębów. Istnieją pewne przeciwwskazania, m.in:

  • ciąża
  • regularne palenie tytoniu
  • obecność próchnicy
  • obecność chorób stomatologicznych
  • młody wiek (osoby poniżej 16 lat)
  • alergia na niektóre składniki środków wybielających 
  • inne.

Podczas wizyty kontrolnej specjalista dokładnie skontroluje zęby i oceni czy osoba kwalifikuje się do wykonania zabiegu wybielania zębów.

CZY WARTO WYKONAĆ WYBIELANIE?

Chcąc, aby uśmiech był piękniejszy, ale też utrzymać idealny wygląd uzębienia warto zdecydować się na wybielanie zębów. Z pewnością każda osoba, która miała dosyć mocno widoczne przebarwienie, ujrzy ogromną różnicę, która okaże się jak najbardziej pozytywna.

Wybielanie zębów Poznań – mieszkając w Wielkopolsce warto wybrać się do kliniki w Poznaniu, która zajmie się uzębieniem w sposób profesjonalny. Wybielanie zębów przebiegnie z pewnością bez żadnych komplikacji, a efekty będą bardzo zadowalające.