Możliwość odpowiedniej diagnostyki zębów

Poznań stomatolog mikroskop to coraz popularniejsza usługa. Nikogo już nie dziwi mikroskop w gabinecie stomatologicznym. Urządzenie to pomaga postawić szybciej diagnozę, a także precyzyjniej leczyć. Dowiedzmy się, kiedy powinniśmy użyć zabiegowego mikroskopu. Dzięki coraz lepszej diagnostyce każdego roku w naszym kraju ratuje się dziesiątki tysięcy zębów. Jedno z najbardziej pomocnych urządzeń to mikroskop zabiegowy. Nie tylko pomoże on nam postawić trafną diagnozę, ale także pomoże wykonać precyzyjne leczenie i zachować dzięki temu ząb.

Nasze zęby trzonowe mają kilka kanałów. Mikroskop ułatwia ich dokładne zlokalizowanie. Jest to o tyle ważne, że każdy kanał nieodnaleziony zwiększa samo ryzyko niepowodzenia leczenia oraz przedłuża bólowe dolegliwości, z powodu przebytej infekcji. Jest to także groźba przeoczenia zapalnych stanów, co może doprowadzić w konsekwencji do usunięcia zęba. Badania zgodnie wskazują, że szansa na odnalezienie wszystkich kanałów zęba bez użycia mikroskopu wynosi jedynie pięćdziesiąt procent. Musimy podkreślić, że poza samym wykorzystaniem urządzenia, ważne są również umiejętności oraz wiedza lekarza, który obsługuje sprzęt. Bez tego na pewno się nie powiedzie.

Dłuższa żywotność zęba oraz ratunek korzenia zęba


Zabiegowy mikroskop umożliwia nam pracę selektywniejszą oraz precyzyjniejszą. Jest to bardzo ważne, ponieważ każdy sześcienny milimetr zęba ma znaczenie. Dzięki temu urządzeniu możemy precyzyjniej dostać się do wnętrza zęba, czy też w mniejszym stopniu oszlifować go. Pozwala to zostawić naturalne, nietknięte oraz ważne struktury zęba, dzięki czemu będzie on prawdopodobniej dłużej żył. Z powodu stanów zapalnych lub też w następstwie trudności w kanałowym leczeniu może dojść do tak zwanej perforacji korzenia. Problem możemy rozwiązać, wykorzystując bioceramiczne materiały, które wraz z połączeniem z mikroskopem dają naprawdę dobre efekty. Pozwala to uratować zęby, które musiały być w przeszłości usuwane.

Jeśli obawiamy się leczenia kanałowego mikroskopem, to czym prędzej powinniśmy przestać. Leczenie mikroskopem naprawdę jest bezbolesne w stu procentach. Nie musimy o nic się obawiać. Na pewno leczenie mikroskopem jest bardziej komfortowe od leczenia kanałowego tradycyjnego, które na pewno należy do bolesnych. Warto dbać na co dzień o swoje zęby i regularnie chodzić na wizyty kontrolne do dentysty. Dzięki temu być może uda się nam uniknąć leczenia kanałowego.