Leczenie kanałowe Poznań jest zarówno dla pacjenta jak i dla lekarza stomatologa dość trudne. Pacjent obawia się bólu, który przy nieumiejętnym leczeniu kanałowym może się pojawić. Dla stomatologa jest to także dość trudny rodzaj leczenia, przy którym istnieje ryzyko błędu czy choćby złamania igły, która jest w kanale zęba. Zarówno dla lekarza jak i dla pacjenta wygodniejsze i bezpieczniejsze jest leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Dlaczego leczenie kanałowe pod mikroskopem jest lepsze?

Leczenie kanałowe Poznań jest zarówno dla pacjenta jak i dla lekarza stomatologa dość trudne.

Leczenie kanałowe zaczyna się od oczyszczenia kanałów zęba. Znajdują się one w dziąsłach i mogą mieć bardzo różne kształty. Muszą być oczyszczone do końca, po czym wypełnione, oczywiście bez pozostawiania pustych przestrzeni. Przy kanałach w miarę prostych, takich, które nie mają skomplikowanych kształtów, jest to w miarę łatwe zadanie. Problem w tym, że nie każdy pacjent ma kanały zębowe, które mają nieskomplikowane kształty. Co więcej, wielu pacjentów ma kanały, które – na przykład- zwężają się. To utrudnia pracę stomatologa i niesie ze sobą ryzyko tego, że nie oczyści takich kanałów do końca, mylnie uznając, że zwężenie się kanału to już jego zakończenie. Poznań stomatolog mikroskop przy leczeniu kanałowym jest więc opcją o wiele lepszą. Dzięki mikroskopowi stomatolog widzi o wiele więcej, więc może i lepiej działać.

Pod mikroskopem widać znacznie więcej

Leczenie kanałowe zaczyna się od oczyszczenia kanałów zęba

Leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu, to nie tylko pewność tego, że kanały zostaną oczyszczone i wypełnione prawidłowo. Dzięki mikroskopowi stomatolog jest w stanie dostrzec w kanałach zmiany chorobowe, których bez wątpienia nie zauważyłby bez tego narzędzia. Jeśli zaś je dostrzeże, jest w stanie zareagować. Na przykład je usunąć, lub – w zależności od rodzaju zmian – zacząć odpowiednie leczenie.

Użycie mikroskopu jest też z korzyścią dla pacjenta. Jeśli stomatolog go używa, to widzi więcej, więc jest znacznie mniejsze ryzyko, że przy leczeniu spowoduje ból. Pod mikroskopem widać wyraźnie kształty kanałów zębów, więc nie ma szans, by – na przykład przy ich oczyszczaniu – przypadkowo zahaczyć igłą o dziąsło. Co równie ważne, skoro stomatolog pod mikroskopem widzi lepiej, jest też mniejsze ryzyko, że przy czyszczeniu czy wypełnianiu kanałów złamie igłę, którą do nich wprowadza.

Podsumowując

Leczenie stomatologiczne z wykorzystaniem mikroskopu może być dużo dokładniejsze niż takie samo, ale bez tego narzędzia. Dla pacjenta takie leczenie z użyciem mikroskopu to także mniejsze ryzyko bólu i powikłań. Warto więc znaleźć gabinet stomatologiczny, w którym wykorzystuje się mikroskop podczas leczenia czy zabiegów.