Odpowiednia higiena jamy ustnej pozwala zapobiegać wielu chorobom związanym z uzębieniem i dziąsłami. Oprócz szczotkowania zębów niezbędne są regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Niestety często dochodzi do uszkodzenia stałych zębów. Wówczas niezbędna jest wizyta u protetyka.

Protetyk Poznań – czym się zajmuje?

Dentysta Biczysko-Murawa – Protetyka Poznań jest działem stomatologii, którego zadaniem jest dokładne odwzorowanie uzębienia, które zostało utracone lub uszkodzone. Protetyczne uzupełnienia mogą być założone na stałe lub w formie ruchomej. Najczęściej protetyk ściśle współpracuje ze stomatologiem w jednym gabinecie. Jest to najlepsze rozwiązanie dla pacjenta, gdyż w jednym miejscu można przeprowadzić szczegółowe badania i wykonać protezę.

Jakie protezy są najczęściej wykonywane?

Dobry protetyk Poznań jest w stanie wykonać protezy w taki sposób, aby sztuczne zęby niczym nie różniły się od naturalnych. Najczęściej wykonywane są:

  • licówki,
  • wkłady koronowo-korzeniowe,
  • korony,
  • mosty,
  • protezy całkowite stałe,
  • protezy szkieletowe.

Bez względu na rodzaj protezy każdy pacjent musi o nią odpowiednio dbać. Ważne są regularne wizyty kontrolne, podczas których stomatolog sprawdza nie tylko stan protezy, ale także dziąseł i całej jamy ustnej.

Jak prawidłowo dbać o protezę?

W przypadku naturalnych i sztucznych zębów należy codziennie regularnie je czyścić. Wyjmowane protezy muszą być dokładnie wyczyszczone szczotką pod bieżącą wodą. Można kupić specjalnie szczotki, które ułatwiają tę czynność. Stomatolodzy zalecają stosowanie także specjalnych kapsułek, które przeznaczone są do czyszczenia protez. Usuwają one bakterie, które mnożą się w jamie ustnej. Raz w roku należy wyczyścić protezę profesjonalnie. W tym celu należy udać się do stomatologa, który użyje specjalistycznych narzędzi i usunie powstały osad.

Jak znaleźć dobrego protetyka Poznań?

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór protetyka, z którym współpracuje stomatolog. Jest wiele gabinetów stomatologicznych, które oferują wykonywanie protez. Taka opcja jest najkorzystniejsza, a zarazem najtańsza. Stomatolog współpracujący z protetykiem wie, co może od niego oczekiwać, a dzięki temu praca przebiega szybciej i łatwiej. To w konsekwencji prowadzi również do obniżenia kosztów. Dobry protetyk posiada profesjonalny i nowoczesny sprzęt oraz oferuje nowoczesne metody leczenia. Ważne jest to, aby pacjent mógł liczyć na kompleksową obsługę oraz profesjonale podejście do problemu. Dobry protetyk powinien być także osobą empatyczną i komunikatywną, aby wizyty przebiegały w przyjemnej atmosferze.