Dla współczesnych ludzi bardzo ważne jest zdrowie oraz uroda zębów. Sporo osób decyduje się na przykład na różnego rodzaju zabiegi związane z wybielaniem zębów, aby poprawić ich wygląd i sprawić, że będą dosłownie śnieżnobiałe. W końcu hollywoodzki uśmiech to marzenie wielu młodych kobiet, na przykład tych, które pracują w mediach, show-biznesie czy social mediach. Na jakie wybielanie zębów Poznań (http://www.dentystabiczyskomurawa.pl/oferta/wybielanie-zebow/) się wybrać? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Skuteczne wybielanie zębów Poznań

Obecnie dostępne są różne metody wybielania zębów, warto jednak skonsultować się z lekarzem, który oceni stan zębów i szkliwa i podpowie, który sposób będzie najzdrowszy. Trzeba bowiem wiedzieć, że wybielanie zębów zawsze trochę ingeruje w szkliwo. Jeżeli ma się zęby osłabione, na przykład po różnego rodzaju chorobach lub słabe z natury, lepiej zrezygnować z wybielania. Dlaczego? Ponieważ po wybielaniu mogą być jeszcze słabsze, co będzie powodowało większe narażenie na próchnicę. Dodatkowo koniecznie trzeba pamiętać, że na wybielanie zębów można wybrać się dopiero wtedy, gdy wszystkie zęby zostaną wyleczone.

Metody wybielania zębów

Dostępne są różne metody wybielania zębów. W gabinecie można zęby wybielać między innymi za pomocą światła czy lasera. Poza tym dostępne są też przeróżne preparaty, które nakładane są na specjalnych szynach na zęby, a następnie eksponuje się je właśnie na działanie światła. W ten sposób dochodzi do rozjaśnienia szkliwa zębów często nawet o kilka tonów. W niektórych przypadkach efekty są naprawdę spektakularne, a osoby, które korzystają z wybierania są bardzo zadowolone.

Wybielanie zębów w domu

Wybielanie zębów Poznań w gabinecie stomatologicznym to oczywiście trochę droższa sprawa, dlatego kto chciałby zrobić to taniej, może zdecydować się na wybielanie w domu. Trzeba jednak pamiętać, że efekty nigdy nie będą tak spektakularne. Dlatego też osoby, które chcą znacząco poprawić wygląd swoich zębów, powinny zdecydować się na usługę profesjonalną u lekarza stomatologa.

Jak często wybielać zęby?

Zęby można wybielać raz na jakiś czas, dlatego też nie należy zbyt często chodzić do lekarza na zabiegi. Niestety mogą one bowiem osłabić szkliwo. Poza tym warto wziąć pod uwagę również to, że codzienne prawidłowe nawyki higieniczne w dużym stopniu poprawiają wygląd zębów. Również pomagają w usuwaniu różnorodnych przebarwień, które pojawiają się na przykład po spożywaniu czerwonego alkoholu, papierosów oraz innych produktów spożywczych.