Zdrowy i piękny uśmiech jest naszą wizytówką. Każdy chciałby mieć równe, białe zęby, jednak styl życia, który prowadzimy, znacząco to utrudnia. Picie dużej ilości kawy i herbaty, niezdrowe, barwione sztucznie jedzenie, palenie papierosów – są to czynniki, które powodują zżółknienie zębów. Z pomocą przychodzą nam lekarze stomatolodzy, u których możemy je wybielić. Jak wygląda taka kuracja, na czym polega i ile kosztuje?

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie lampą Beyond

Wybielanie zębów Poznań u dentysty może zostać wykonane kilkoma metodami. Najbardziej popularną z nich jest metoda, która wykorzystuje innowacyjną lampę Beyond. Polega ona na nałożeniu na zęby specjalnego żelu wybielającego. Wymaga on aktywacji światłem emitowanym przez tę lampę. Cały zabieg trwa około 60 minut i jest bezbolesny. Jest też bardzo skuteczny, pomaga w wybieleniu nie tylko przebarwień powierzchniowych, ale także zębów martwych (które często, z czasem, szarzeją).

Wybielanie nakładkowe

To metoda, która dzieli się na dwa etapy. Pierwszy z nich odbywa się w gabinecie stomatologicznym i polega na wykonaniu odlewów dwóch naszych łuków zębowych. Na ich podstawie tworzy się specjalne nakładki, które można nosić w domu, przez okres ok. dwóch do czterech tygodni, od 4-8 godzin dziennie (najlepiej na całą noc). Wcześniej, oczywiście, należy na nie nałożyć specjalny żel. Metoda ta wymaga od pacjenta samodyscypliny, a efekt będzie utrzymywać się do ok. dwóch lat.

Jak przygotować się do wybielania zębów?

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym nie jest zabiegiem, który można wykonać od ręki. Należy się do niego odpowiednio przygotować. Zęby muszą być całkowicie wyleczone, bez ubytków. Należy też, wcześniej, ściągnąć z nich osad i kamień nazębny. Nie mogą go też wykonywać kobiety w ciąży. Należy też dokładnie zapoznać się z wytycznymi diety białej, której trzeba przestrzegać po wykonaniu zabiegu.

Wybielanie zębów Poznań – ile to kosztuje?

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym nie jest tanie. Za zabieg wykonany z pomocą Lampy Beyond zapłacimy od 500 do aż 1500 zł. Wybielanie metodą nakładkową jest nieco tańsze. Koszt 14-dniowej kuracji to średnio 400-800 zł na oba łuki zębowe. Zabieg można wykonać w prawie każdym gabinecie stomatologicznym w większym mieście (jak choćby w Poznaniu). Najlepiej poczytać opinie o danych gabinetach. Bardzo ważnym jest, by sprawdzić wcześniej, czy wybrane przez nas miejsca są godne zaufania i mają sporo pozytywnych recenzji. Źle wykonany zabieg może zniszczyć nasze zęby, bądź sprawić nam niemały ból.