Chyba nie ma osoby, która nie marzyłaby o pięknym, zadbanym i białym uśmiechu. Jednak bardzo duże ma znaczenie, w jaki sposób zadbamy o rozjaśnianie. Zabieg należy przeprowadzić w renomowanym miejscu, które da pewność, że zęby będą nie tylko pięknie wyglądały, ale będą także zdrowe, podobnie z dziąsłami. Niektóre zabiegi wybielające mogą wpływać niekorzystnie na dziąsła, sprawiając, że staną się nadwrażliwe na zimno lub cytrusy.

Wybielanie zębów Poznań – bezpieczne i profesjonalne

Podstawą w utrzymaniu pięknego uśmiechu jest odpowiednia codzienna higienizacja. Pielęgnacja zębów to nie tylko właściwe i systematyczne oczyszczanie ich z nagromadzonych osadów, ale także cykliczne wizyty u stomatologa. Nie bez znaczenia są także spożywane produkty. Płytka nazębna ciemnieje, kiedy spożywane są produkty barwiące, np. kawa, herbata, czerwone wino, kolorowe napoje, a nawet niektóre owoce czy potrawy. Oczywiście najmocniej oddziałuje na kolor zębów: dym tytoniowy.

Jeśli z biegiem pojawiły się przebarwienia, warto zastanowić się nad wybieleniem zębów.

Zabieg wybielania zębów najlepiej przeprowadzić w renomowanym gabinecie stomatologicznym

Zabieg wybielania zębów najlepiej przeprowadzić w renomowanym gabinecie stomatologicznym. To właśnie w takim miejscu pod okiem specjalistów można przeprowadzić odpowiedni zabieg dostosowany do indywidualny potrzeb. Stomatolog powinien doradzić zabieg dedykowany powstałym problemom. Jak wiadomo każdy ząb jest inny, a także różnorodne są problemy dotyczące chociażby dziąseł, dlatego zabiegi wybielające nie mogą być wybierane przypadkowo.

Wybielanie zębów Poznań poznaj najpopularniejsze metody:

 • wybielanie zębów lampą – stomatolog nakłada na zęby specjalny żel wybielający, kolejno aktywuje go za pomocą zimnego światła.
 • nakładkowe wybielanie zębów – które może być stosowane w domu, po wcześniejszym przygotowaniu nakładek w gabinecie stomatologicznym
 • wybielanie za pomocą aktywnej pianki i wspomaganie efektu wybielania lampą.

Zabieg wybielania zębów najlepiej przeprowadzić w renomowanym gabinecie stomatologicznym

Takie zabiegi mają bardzo wysoką skuteczność. Jednak bardzo istotne jest, aby przeprowadzić je w renomowanym, sprawdzonym gabinecie stomatologicznym. W tym przypadku poza skutecznością liczy się także bezpieczeństwo. Wymienione zabiegi dają bardzo dobre efekty, w krótkim czasie można uzyskać piękny odcień bieli zębów. Pod opieką specjalistów można liczyć na rozjaśnienie o kilka tonów.

Olśniewający uśmiech na wagę złota?

Każda osoba zainteresowana wybielaniem zębów zastanawia się czy ten zabieg jest kosztowny i czy istnieją przeciwwskazania do jego wykonania oraz czy przeprowadzane metody są bezpieczne dla zębów i dziąseł.

Oczywiście jak przy każdym zabiegu, tak i przy wybielaniu zębów istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Wybielanie zębów Poznań przeciwwskazania:

 • próchnica
 • choroby dziąseł
 • ciąża
 • laktacja
 • reakcje uczuleniowe na środki wykorzystywane przy wybielaniu
 • zabiegi chirurgiczne przeprowadzane w okresie około trzech miesięcy przed wybielaniem
 • parodontoza
 • nieszczelne wypełnienie ubytków
 • ubytki w zębach.

Każdy zabieg poprzedza wnikliwa konsultacja stomatologiczna i ocena jamy ustnej. Na tym etapie stomatolog podejmuje decyzję czy możliwe jest wykonanie. Czasami konieczne jest wcześniejsze wykonanie uzupełnienia ubytków, wyleczenia zębów, bądź dziąseł. Stomatolodzy zachęcają przed wykonaniem wybielania zębów wcześniejszą higienizacje – skaling i piaskowanie. Warto podkreślić, że  zabiegi są bezpieczne, bezbolesne.

Ceny poszczególnych zabiegów są zróżnicowane i wahają się od około 300 złotych do nawet kilku tysięcy. Wszystko zależy od metody i liczby wykonanych zabiegów.